Düğün Fotoğrafçılığı

Düğün Fotoğrafçılığı

Çiftlerin en özel günlerinden bir olan düğün, paha biçilemez, güzel, peri masalı gibi anıların biriktiği bir gündür. Bu gün hiç bitmesin, defalarca yaşansın istenir. Yıllar sonra o peri masalı gibi olan anılar defalarca anlatılır her detayına kadar. Anlatıldıkça tekrar canlanır zihinlerde o güzel düğün gecesi. Gelin ve damadın yakınları bu güzel günü ölümsüzleştirmek için pek çok amatör  fotoğtaf ve video çeker. Ama aynı zamanda profesyonel fotoğrafçıya da ihtiyaç vardır.
 

Profesyonel fotoğrafçılar, düğün fotoğrafçılığını yapanlar olarak ayrılır. Düğün fotoğrafçılığı diğer fotoğrafçılıklardan farklıdır. Manzara fotoğrafçılığı yapar bir birey aynı zamanda düğün fotoğrafçılığı yapamaz. Çünkü söz konusu iki çok farklı alan.
 

Düğün fotoğrafçılığı düğün başladığında çalışamay başlar ve düğünün her güzel karesinin fotoğrafını çeker. Misafirlerin düğün salonuna girişlerini teker teker çeker, gelin ve damadın salona girişini, danslarını, gelin ve damadın pasta kesişini, takı törenini ve daha pek çok güzel anın fotoğrafını çeker.
 

Üçler Düğün Salonu firmasının özel gününüz için temin ettiği düğün fotoğrafçısı, profesyonel, fotoğrafçılık alanında eğitim almış, güler yüzlü, anlayışlı ve kibar kişilerdir. Fotoğrafçınızla iyi anlaşmanız oldukça önemlidir. Çiftin ve fotoğrafçının iyi anlaşması, hangi anların  fotoğraflanacağı açısından çok önemlidir. Bir kere yaşanacak bu anın fotoğraflanması önemlidir çünkü hata kabul edilemez. Aynı an ikinci kez yaşanamayacağından ikinci kez bir fotoğraf çekilemez bu nedenle mühim bir konudur.
 

Düğün fotoğrafçılığında fotoğraflara uygulanılan filtreler çok önemlidir. Bu filtreler fotoğraflarınıza renk katar. Bu renklerinde farklı anlamları vardır. Konsept fotoğrafların çekiminde bu filtrelerin etkisi çok büyüktür. Filtreler olmadığı veya doğru şekilde uygulanmadığı takdirde fotoğraflar günlük fotoğraflar gibi olacak ve istediğiniz etkiyi alamayacaksınızdır. Retro bir düğün fotoğrafı istiyorsanız sepya filtreler uygulanır. Bu filtreler ve etkilerine verdiğimiz sadece bir tane örnek. Daha pek çok filtre bulunmaktadır. Bu filtrelerin ve gerekli profesyonel fotoğraf programlarına hakim bir fotoğrafçı bulmak istediğiniz etkiyi yaratmak için çok önemlidir. Üçler Düğün Salonu firması ile anlaştığınızda alanında profesyonel, eğitimli ve yetenekli düğün fotoğrafçılarıyla anlaşmış olursunuz. Hayallerinizdeki güzel düğün fotoğraflarına sahip olursunuz.
 

Düğün fotoğrafçılığında istediğiniz mekanda istediğiniz konseptle fotoğraflar çekilebilmektedir. Gelin ve damadın bir sahilde çok güzel fotoğrafları çekilebileceği gibi, güzel bir bahçede çiçekler arasında da güzel fotoğraflara sahip olabilirsiniz. Konsept fotoğraflara sahip olmak istiyorsanız eski bir evde, sepya renkli filtrelerin kullanıldığı bir çekim yapabilirsiniz. Bu verdiğimiz sadece bir örnek. Farklı konsept fotoğrafları için fikir alabileceğiniz internet siteleri var. Elbette bu fikirleri hayata geçirebileceğiniz düğün fotoğrafçınızı profesyonel biri seçmeniz gerekecek. Bu fotoğrafları güzel bir düğün albümü satın alıp içine yerleştirebilir, yıllar boyunca zarar görmeden saklayabilirsiniz.
 

Üçler Düğün Salonu 1974’ten beri özel günlerinizde size en iyi hizmeti vermek için yanınızda. Düğün fotoğrafçılığı ile ilgili detaylı bilgi almak ve güzel düğün fotoğrafları için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.